Bu Blogda Ara

21 Mart 2012 Çarşamba

Arzu'nun "Zaman Tüneli"


O, Türk popunun gelmiş geçmiş en güzel kadınlarından biriydi... Şarkıcılık perfomansı, sesinin güzelliği ve yeteneğiyle aranılan bir solist, beğenilen bir şarkıcıydı. Bir gün bir hastalığa yakalandı ve yıllar sonra hastalığıyla dalga geçtiği "Kemo Ağa" şarkısıyla, hiç de alışık olmadığımız bir halde karşımıza çıktı. 


Arzu Ece'nin bugüne dek katıldığı bütün Altın Güvercin ve Eurovision Şarkı Yarışmaları şarkılarını ve diskografisinin hiç bilinmeyenlerini de içeren, 70'lerden bu yana süregelen müzikal macerasını okurken müthiş bir hayata tutunma, her şeye rağmen ayakta kalma hikâyesini de birlikte okuyacaksınız.
Herkesin bir hikâyesi var. Çoğu zaman hayatın telaşesi içerisinde kendi hikâyemizi yaşayıp giderken yanımızdan yöremizden teğet geçen hikâyeleri ya görmüyor/göremiyor ya da görmezden geliyoruz. Ancak neden sonra fark ediyoruz aslında hepimizin hayatının/hikâyelerinin birbirinden ayrılmaz bir biçimde iç içe geçtiğini. 

Okuyacağınız, Arzu Ece’nin hikâyesi. Ama pekâlâ sizin, benim ya da bir başkasının hikâyesi de olabilirdi. Kim bilir kimlerin hikâyelerinde kendi hikâyelerimizin cümleleri saklı. Belki de en çok bu yüzden okumalı, görmeli, dinlemeli başkalarının hikâyelerini.

3 yorum :

  1. Çok güzel bir inceleme yazısı olmuş, elinize sağlık.

    YanıtlaSil
  2. Güzel bir yazı olmuş. Ben de sizin kadar olmasa da müzikle ilgilenen ve hatta doktoraya başlamadan önce daha önce elimde olan ve sonradan bulduğum albümleri bilgisayara aktarmış biriyim. Yalnız Arzu Ece'nin 1985'te çıkardığı "Beni Sen Çağırdın" albümünün kayıtlarında okuduğu halde albümde yer almayan şarkılardan biri değil ikisi Selami Şahin'in 1987'de yayınladığı "Lider'den Yıldız Yağmuru" albümünde yer almıştır. O albümdeki diğer şarkı Bülent Ersoy'un 1985'te çıkardığı albüme adını veren "Yaşamak İstiyorum"dur. Yani Arzu Ece'nin ilk albümüne konmayan 3 şarkısı vardır.

    YanıtlaSil